Sprawność harcerska Zwiadowca - Nowy SIM

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 2,70 zł 2.70
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Zwiadowca

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • zielona – sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona – sprawność trzygwiazdkowa
  • czarna - sprawność czterogwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

** Dobrze orientuje się w terenie. Wykonuje zadania dokładnie i bez zwracania na siebie uwagi.

 1. Wskazałem/am najkrótszą drogę do ważnych miejsc w swojej miejscowości.
 2. Dostarczyłem/am ustną wiadomość do adresata w wyznaczonym terminie, przekazując precyzyjnie i w zwięzłej formie powierzoną informację.
 3. W czasie gry podążałem/am drogą wyznaczona przez znaki patrolowe. Zapamiętałem/am przebytą drogę i samodzielnie nią powróciłem do punktu wyjścia.
 4. W czasie gry poruszałem/am się bezszelestnie, czołgałem/am się, zacierałem/am swoje ślady i przygotowałem/am kamuflaż odpowiedni do otoczenia.

*** Jest dobrym obserwatorem. Sprawnie zdobywa przydatne informacje. Umiejętnie posługuje się środkami łączności.

 1. Znalazłem/am w Internecie (lub w inny sposób) adresy i numery telefonów trzech, wyznaczonych przez drużynowego, instytucji, dysponując tylko ich nazwą. Załatwiłam/em wyznaczoną przez drużynowego sprawę.
 2. W czasie gry: – Schowałem/am i zamaskowałem/am sprzęt, a następnie odnalazłem/am nienaruszony schowek. – Opisałem/am przebytą trasę, wykonałem/am jej dokładny szkic i opisałem/am spotkane osoby.
 3. Obserwowałem/am nieznany mi obóz z dalszej odległości. Dyskretnie stworzyłem/am szkic/plan tego obozu. Plan został sprawdzony pod względem poprawności dowolną metodą (np. przez wykorzystanie w trakcie podchodów przez inną osobę).
 4. Potrafię posługiwać się środkami łączności (np. CB radio). Znam zasady łączności radiowej. Bezbłędnie przekazałem/am meldunek w czasie gry terenowej, posługując się wybranymi sposobami łączności.

**** Potrafi zebrać potrzebne informacje posługując się różnymi źródłami.

 1. Przeprowadziłem/am zwiad na określony temat różnymi technikami (wywiad, obserwacja, badanie dokumentów). Zebrałem/am materiały, sporządziłem/am szczegółowy raport z opisem wykonanych zadań i zaobserwowanych/badanych zdarzeń.
 2. Dotarłem/am w nocy do wyznaczonego miejsca oddalonego o co najmniej 4 kilometry posługując się wyłącznie mapą i busolą (bez wykorzystania elektronicznych środków lokalizacji).
 3. W nieznanym terenie niedostrzeżenie podszedłem/am wskazany obiekt. Wykonałem/am zadanie i niezauważony/a wycofałem/am się.
 4. Nawiązałem/am łączność radiową i przekazałem/am informacje zdobyte podczas zwiadu. Przeprowadziłem/am w zastępie/drużynie szkolenie z łączności.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl