Sprawność harcerska Gawędziarz lotniczy/Gawędziarka lotnicza - Nowy SIM

Sprawność harcerska Gawędziarz lotniczy/Gawędziarka lotnicza
 • promocja
Wysyłka w: 1-5 dni
Cena: 2,35 zł 2,70 zł 2.35
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 2,70 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Sprawność harcerska Gawędziarz lotniczy/Gawędziarka lotnicza

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

** Ciekawie opowiada gawędy lotnicze. Potrafi wyszukać informacje w książkach, czasopismach, Internecie i z nich skorzystać.

 1. Opowiedziałem/am 5 legendarnych i baśniowych opowieści lotniczych. Wykazałem/am się wiedzą, z jakiego kraju i okresu pochodzą. Wskazałem/am wydawnictwa, w których są zamieszczone.
 2. Opowiedziałem/am trzy życiorysy ludzi lotnictwa, np. jako gawędy. Wykazałem/am się wiedzą, jakiemu celowi służy jego gawęda, jaką główną myśl chce za jej pomocą przekazać i jak może być ona realizowana przez harcerzy.
 3. Wyszukałem/am w książkach lub czasopismach trzy fragmenty, które następnie przeczytał jako gawędy i wskazałem/am ich główne wątki. Wykazałem/am się umiejętnością ładnego czytania oraz recytowania wierszy.
 4. Wykorzystałem/am swe umiejętności gawędziarskie podczas zajęć lotniczych w drużynie lub zastępie albo dla popularyzacji lotnictwa wśród harcerzy lub kolegów.
 5. Prowadziłem/am notatnik z informacjami, w jakich wydawnictwach (książkach, czasopismach) może znaleźć materiały do gawęd pokazujące cechy potrzebne lotnikowi (silna wola, wytrwałość, dzielność, systematyczność, dokładność, koleżeńskość, odwaga).
 6. Przekazałem/am swe wiadomości lotniczo-gawędziarskie w inny sposób niż gawęda tj. napisałem/am artykuł do gazetki, wykonałem/am plansze, kilka Ilustracji na określony temat.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium