Sprawność harcerska Genealog/Genealożka - Nowy SIM
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Sprawność harcerska Genealog/Genealożka
Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.
Szczegóły:
- obwódki:
- niebieska - sprawność jednogwiazdkowa
- zielona - sprawność dwugwiazdkowa
- czerwona - sprawność trzygwiazdkowa
- czarna - sprawność czterogwiazdkowa
- wysokiej jakości haft
- kontrastowe kolory nici
- średnica: 3 cm
- podkład umożliwiający naprasowanie
- haftowane w naszej składnicy.
Jak nosić?
Na prawym rękawie koszuli mundurowej.
Wymagania i zadania:
* Poznaje swoich przodków.
- Przeprowadziłem/am wywiad z rodzicami na temat ich rodziców i rodzeństwa. Na tej podstawie stworzyłem/am proste drzewo genealogiczne uwzględniające najbliższych krewnych.
- W albumie rodzinnym (lub elektronicznym zbiorze zdjęć) odnalazłem/am co najmniej 3 zdjęcia wykonane przed moim urodzeniem. Opisałem/am dokładnie, kto się na nich znajduje i jakiego wydarzenia dotyczą.
- Zdobyłem/am informacje na temat krewnych z mojego drzewa genealogicznego: kiedy się urodzili, gdzie się urodzili/wychowali, gdzie pracowali/uczyli się.
** Poznaje historię swojej rodziny.
- Odtworzyłem/am drzewo genealogiczne swojej rodziny przynajmniej trzy pokolenia wstecz, korzystając np. z dokumentów rodzinnych.
- Wykonałem/am co najmniej jedno zadanie:
– Uporządkowałem/am album rodzinny - opisałem/am zdjęcia i ułożyłem/am je chronologicznie.
– Ze zdjęć rodziny zrobiłem/am prezentację multimedialną i pokazałem/am na uroczystości rodzinnej. - Prowadziłem/am kronikę rodziny. Zapisałem/am w niej np. kilka ciekawych rodzinnych przygód, wywiady przeprowadzone ze starszymi członkami rodziny, słowniczek pierwszych słów młodszego rodzeństwa.
*** Poznając historię swojej rodziny, poznaje historię Polski.
- Drzewo genealogiczne swojej rodziny (co najmniej trzy pokolenia wstecz) uzupełniłem/am o opis i w miarę możliwości zdjęcie każdej osoby umieszczonej na nim.
- Poznałem/am najważniejsze wydarzenia z historii mojej rodziny. Umieściłem/am je na osi czasu razem z najważniejszymi wydarzeniami z ostatnich 100 lat historii Polski.
- Uporządkowałem/am dokumentację i pamiątki rodzinne (świadectwa, dyplomy, listy, pamiątki). Najciekawsze z nich pokazałem/am znajomym/członkom zastępu/drużyny.
- Współorganizowałem/am i uczestniczyłem/am w rodzinnej wycieczce do miejsc ważnych dla rodziny (np. miejscowość, z której pochodzą przodkowie, kościół, w którym brali ślub, miejsce, gdzie poznali się rodzice, miejsce walki, w której uczestniczył ktoś z rodziny).
**** Propaguje genealogię jako sposób na poznawanie historii Polski przez dzieje własnej rodziny.
- Rozbudowałem/am drzewo genealogiczne swojej rodziny do przynajmniej czterech pokoleń wstecz.
- Wykonałem/am co najmniej jedno zadanie:
– Wykorzystałem/am jeden z serwisów umożliwiający budowę drzewa genealogicznego do umieszczenia swojego w Internecie. Zaprosiłem/am innych członków rodziny do korzystania z niego.
– Opracowałem/am swoje drzewo genealogiczne w bogatej oprawie graficznej. - Wykonałem/am co najmniej jedno zadanie:
– Skorzystałem/am z zasobów archiwum państwowego, kościelnego lub prywatnego, aby uzupełnić wiedzę zawartą w moim drzewie genealogicznym.
– Skorzystałem/am z zasobów internetowych, aby uzupełnić wiedzę zawartą w moim drzewie genealogicznym. - Sporządziłem/am listę stron w Internecie przydatnych w pracach genealogicznych. Udostępniłem/am ją osobom zainteresowanym opracowaniem własnego drzewa genealogicznego.
Zaloguj się i dodaj opinię