Sprawność harcerska Komputerowiec - Nowy SIM

Sprawność harcerska Komputerowiec
 • promocja
Wysyłka w: 1-5 dni
Cena: 2,35 zł 2,70 zł 2.35
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 2,70 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Komputerowiec

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • niebieska - sprawność jednogwiazdkowa
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona – sprawność trzygwiazdkowa
  • czarna - sprawność czterogwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

* Potrafi wykonać podstawowe czynności na komputerze. W świadomy i bezpieczny sposób korzysta z Internetu.

 1. Wykonałem/am jedną z podstawowych czynności na komputerze:
  - Napisałem/am prosty tekst w edytorze tekstu.
  - Przygotowałem/am prostą grafikę w edytorze grafiki.
  - Dostosowałem/am do swoich potrzeb jeden z programów, np. do oglądania multimediów lub przeglądania sieci. Znam jego nazwę i podstawowe ustawienia.
 2. Znalazłem/am informacje o wybranym zagadnieniu za pomocą dowolnej wyszukiwarki internetowej.
 3. Zapoznałem/am się z zasadami BHP podczas pracy przy komputerze. Porównałem/am je z moimi przyzwyczajeniami i skorygowałem/am (w razie potrzeby) swoje nawyki.
 4. Poznałem/am zasady bezpiecznego korzystania z Internetu (ochrona prywatności, rozmowy z nieznajomymi, niebezpieczne strony) i przedstawiłem/am je osobom z mojego otoczenia (rodzina/znajomi/klasa/zastęp).

** W swobodny sposób porusza się po wybranym pakiecie biurowym (np. Microsoft Office, LibreOffice, Dysk Google). Zna i stosuje zasady kulturalnego zachowania się w sieci. Rozumie znaczenie nowoczesnych technologii i zagrożenia płynące z niewłaściwego ich wykorzystania.

 1. Korzystając z wybranego pakietu biurowego, wykonałem/am jedno z poniższych zadań:
  - Przygotowałem/am prezentację multimedialną na wybrany temat.
  - Przygotowałem/am dokument tekstowy z wykorzystaniem podstawowych możliwości edytora tekstu (wypunktowanie i numeracja, wyrównanie tekstu, formatowanie tekstu, podział na akapity, wstawianie obrazów, tabel i wykresów, edycja marginesów i układu strony, druk dwustronny).
  - Przygotowałem/am arkusz kalkulacyjny z wykorzystaniem funkcji takich jak: tabele, formatowanie warunkowe, wykresy oraz kilku prostych formuł takich jak sumowanie, liczenie warunkowe.
 2. Zapoznałem/am się z netykietą, czyli zbiorem zasad zachowania się w Internecie. Stosuję je podczas codziennego użytkowania sieci.
 3. Korzystam z komputera zarówno do spędzania wolnego czasu czy komunikacji ze znajomymi, jak i zdobywania wiedzy i umiejętności. Przygotowałem/am zestawienie, ile czasu poświęcam na korzystanie z komputera i w jakich celach. Jeśli ten czas był nieodpowiedni, wprowadziłem/am potrzebne zmiany.

*** Posiada podstawowe umiejętności w zakresie obróbki graficznej zdjęć (np. przycinanie, zmiana rozmiaru) oraz rozszerzoną wiedzę z zakresu obsługi edytora tekstu. Podczas korzystania z Internetu zwraca szczególną uwagę na ochronę danych osobowych i praw autorskich.

 1. Utworzyłem/am konto e-mailowe. Wykorzystuję podstawowe funkcje klienta pocztowego, m.in. ustawiłem/am podpis w wiadomości, przy wysyłaniu e-maili do wielu osób korzystam z opcji UDW.
 2. Wykonałem/am co najmniej jedno z zadań:
  - Dokonałem/am edycji zdjęć (np. z wyjazdu drużyny) w programie do edycji grafiki rastrowej – naniesienie logo drużyny, wykadrowanie zdjęcia, korekcja błędów, zmiana jasności/ kontrastu/ nasycenia kolorów. Moje harcerskie projekty są zgodne z Katalogiem Identyfikacji Wizualnej ZHP.
  - Przygotowałem/am dokumenty z wykorzystaniem zaawansowanych funkcji edytora tekstu (np. nagłówek i stopka, interlinia, zapis równania i symboli matematycznych, przypisy, kolumny, wstawianie komentarzy, opracowanie własnego stylu, korzystanie z tzw. twardych spacji i podziałów strony).
 3. Podczas korzystania z sieci nie udostępniam swoich danych innym osobom lub portalom, jeśli nie ma uzasadnionej potrzeby. Zapoznałem/am się z zasadami ochrony moich danych i moimi prawami w sieci.
 4. Odpowiedzialnie korzystam z możliwości, które daje Internet, wykonałem jedno z poniższych zadań:
  - Poznałem/am zasady umożliwiające odróżnienie prawdziwych informacji od tzw. fake newsów i zaprezentowałem/am minimum 3 konkretne przykłady.
  - Szanuję prawa autorskie, w swoich pracach zawieram informacje o autorach i źródłach materiałów. Poznałem/am rodzaje licencji – zaprezentowałem/am minimum 3 przykłady.

**** Jest świadomym użytkownikiem/ świadomą użytkowniczką nowych technologii. Wykorzystuje je do wykonania projektu związanego z obszarem jego/jej zainteresowań.

 1. Zainstalowałem/am i skonfigurowałem/am specjalistyczny program, który wykorzystuję w mojej pracy lub do realizacji moich zainteresowań.
 2. Zrealizowałem/am samodzielnie lub w zespole dowolny projekt informatyczny, np. zaprojektowałem/am stronę WWW, opracowałem/am urządzenie korzystające z systemu wbudowanego, stworzyłem/am aplikację internetową lub mobilną.
 3. Znam pojęcie hejtu i uczestniczyłem/am w projekcie/kampanii, która miała wpływ na ograniczenie tego zjawiska w sieci.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium