Sprawność harcerska Kronikarz/Kronikarka - Nowy SIM

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 2,60 zł 2.60
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Kronikarz/Kronikarka

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • niebieska - sprawność jednogwiazdkowa
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona - sprawność trzygwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

* Prowadzi kronikę. Na bieżąco odnotowuje ważne wydarzenia.

 1. Prowadziłem/am w okresie próby kronikę (zastępu, drużyny lub prywatną), posługując się kilkoma rodzajami pisma.
 2. Sporządziłem/am notatkę z wydarzeń na podstawie relacji świadków.
 3. Przez czas trwania próby dbałem/am o to, by kronika była zawsze tam, gdzie drużyna.
 4. Zapoznałem/am się z twórczością wybranego polskiego kronikarza.

** Ma świadomość, w jaki sposób relacjonuje się zdarzenia w kronice. Rozumie obrzędową rolę kroniki w drużynie. Uwieczniając wydarzenia, wykazuje się kreatywnością.

 1. Przygotowałem/am minimum 3 wydarzenia z życia zastępu/drużyny, umieszczając wpis w kronice zastępu/drużyny. W ramach wpisów uwzględniłem/am ważne dla środowiska elementy obrzędowe i anegdotyczne. Wykazałem/am się kreatywnością w ich tworzeniu.
 2. Wykonałem/am co najmniej jedno z poniższych zadań:
  – Skontaktowałem/am się z kimś, kto prowadził kronikę w swoim środowisku i przeprowadziłem/am z tą osobą wywiad, uzyskując następujące informacje: sposób prowadzenia kroniki, zbierania informacji, opieki nad kroniką i wykorzystanie jej do pracy z zastępem/drużyną.
  – Przejrzałem/am kroniki swojego środowiska i spisałem/am swoje wnioski dotyczące sposobów prowadzenia kroniki, które przedstawiłem/am na forum drużyny.
 3. Poszukałem/am w Internecie informacji na temat kaligrafii, akcesoriów i materiałów wykorzystywanych w kaligrafii. Wybrałem/am jeden krój, z pomocą którego stworzyłem/am wpis w kronice.
 4. Przygotowałem/am wpis do kroniki drużyny, opisując dłuższy wyjazd drużyny, tzn. biwak, obóz, zimowisko i umieszczając zdjęcia, rysunki, itd. podnoszące wartość artystyczną relacji.

*** Prowadzi kronikę, tworząc wpisy o bardzo różnorodnym charakterze. Pomaga młodszym w odnalezieniu się na funkcji kronikarza.

 1. Prowadziłem/am w okresie próby kronikę, opisując minimum 7 wydarzeń dotyczących drużyny. Oprawę graficzną opisów dopasowałem/am do klimatu/treści wydarzenia.
 2. Stworzyłem/am jeden wpis do kroniki metodą scrapbookingu.
 3. Wykonałem/am co najmniej jedno z poniższych zadań:
  – Stworzyłem/am oprawę kroniki według własnego pomysłu lub zmodyfikowałem/am istniejącą tak, aby pasowała do istniejącej obrzędowości drużyny.
  – Stworzyłem/am bogato zdobioną okazjonalną kartę (np. na rozpoczęcie roku harcerskiego/szkolnego) w kronice oraz wprawiłem/am ją we właściwe miejsce w kronice, nie uszkadzając innych wpisów.
  – Zreperowałem/am uszkodzoną kartę (np. podarta strona) w kronice z zastosowaniem właściwych technik i materiałów uzupełniających ubytek.
 4. Przeprowadziłem/am dla innych harcerzy warsztaty doskonalące umiejętności prowadzenia kronik.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl