Sprawność harcerska Krótkofalowiec - Nowy SIM

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 2,70 zł 2.70
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Krótkofalowiec

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona - sprawność trzygwiazdkowa
  • czarna - sprawność czterogwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

** Prowadzi nasłuchy, poznaje podstawową wiedze krótkofalarską.

 1. Poznałem/am międzynarodowy podział pasm radiowych oraz służby je użytkujące. Opowiedziałem/am o tym swojemu zastępowi.
 2. Poznałem/am zakresy amatorskich pasm KF i ich wewnętrzny podział oraz podstawowe wyrazy Q-kodu i podstawowe skróty służbowe.
 3. Poznałem/am zasady budowy znaków rozpoznawczych i prefiksy minimum pięciu państw. Dokonałem/am nasłuchów z co najmniej dziesięciu krajów.
 4. Obsługiwałem/am odbiornik komunikacyjny. Pełniłem/am dyżur nasłuchowy w pracy sieci i odebrałem/am kierowany doń radiogram.

*** Prowadzi łączności krótkofalarskie na własnoręcznie rozstawionym sprzęcie.

 1. Przeprowadziłem/am na stacji klubowej co najmniej dwadzieścia łączności.
 2. Poznałem/am procedurę pracy amatorskiej, międzynarodowy system głoskowania oraz sposoby budowy znaków rozpoznawczych. Wykazałem/am się znajomością prefiksów krajów sąsiadujących z Polską, krajów Unii Europejskiej oraz USA.
 3. Poznałem/am procedurę pracy służbowej oraz sposób prowadzenia dokumentacji stacyjnej (radiogramy, log).Pracowałem/am w sieci służbowej łączności radiotelefonicznej i przekazała / przekazał co najmniej dwadzieścia radiogramów.
 4. Poznałem/am zasady rozchodzenia się fal KF i UKF, wybrałem/am właściwe miejsce w terenie dla usytuowania anteny oraz dobrałem/am odpowiedni typ anteny w zależności od wymaganego zasięgu.
 5. Przygotowałem/am do pracy przenośną radiostację i przeprowadziłem/am szkolenie zastępu w tym zakresie.

**** Osiąga mistrzostwo w łączności krótkofalarskiej. Propaguje tę formę aktywności wśród młodszych.

 1. Odebrałem/am i nadałem/am kluczem 60 znaków na minutę według PARIS.
 2. Poznałem/am minimum 20 znaków Q-kodu oraz znaki służbowe dotyczące korespondencji radiowej. Nawiązałem/am co najmniej 20 łączności telegrafią na radiostacji klubowej i przekazałem/am telegrafią co najmniej 10 radiogramów podczas pracy amatorskiej lub służbowej.
 3. Pracowałem/am co najmniej raz z terenowego stanowiska (obóz, biwak), utrzymując łączność z wybranym korespondentem w macierzystej lub innej miejscowości.
 4. Wykonałem/am proste urządzenie telegraficzne, np. generator do nauki telegrafii, wykorzystałem/am je podczas swoich zajęć z zastępem.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl