Sprawność harcerska Liturgista/Liturgistka - Nowy SIM

Sprawność harcerska Liturgista/Liturgistka
 • promocja
Wysyłka w: 1-5 dni
Cena: 2,35 zł 2,70 zł 2.35
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 2,70 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Liturgista/Liturgistka

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • niebieska - sprawność jednogwiazdkowa
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona - sprawność trzygwiazdkowa
  • czarna - sprawność czterogwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

* Wie, czym jest liturgia. Posiada podstawową wiedzę na postaw i gestów liturgicznych.

 1. Pobożnie i aktywnie uczestniczyłem/am w nabożeństwie/mszy świętej/liturgii, starając się stanowić wzór dla innych.
 2. Poznałem/am podstawowe postawy i gesty liturgiczne. Wykazałem/am się ich znajomością asystując we mszy świętej.
 3. Przeprowadziłem/am dla zastępu zajęcia z musztry harcerskiej, zwracając uwagę na poprawność wykonywanych postaw i gestów.

** Wie, czym kieruje się liturgia Kościoła. Angażuje się w jej przeżywanie.

 1. Poznałem/am strukturę roku liturgicznego. Wiem, kiedy się rozpoczyna i kończy i jak się nazywają jego główne okresy. Stworzyłem/am swój kalendarz liturgiczny. Zaznaczyłem/am na nim najważniejsze święta mojego wyznania. Wiem, które z tych świąt mają stały termin obchodów, a które są „ruchome”.
 2. Poznałem/am możliwości zaangażowania w przygotowanie liturgii. Pomogłem/am w organizacji wydarzenia religijnego (np. polowa msza święta) w hufcu/drużynie.
 3. Uczestniczyłem/am w budowie ołtarza polowego na obozie drużyny. Zadbałem/am o urządzenie tego miejsca tak, by atmosfera sprzyjała modlitwie.

*** Wie, dlaczego Eucharystia nazywana jest szczytem liturgii. Bierze czynny udział w organizowaniu mszy harcerskich/nabożeństw/liturgii.

 1. Poznałem/am strukturę mszy świętej/nabożeństwa/liturgii. Umiem wymienić jej części i dowiedziałem/am się, jakie postawy należy przyjąć w poszczególnych jej elementach. Przekazałem tę wiedzę młodszej osobie.
 2. Poznałem/am nazwy podstawowych paramentów liturgicznych. Przygotowałem/am ołtarz do sprawowania Eucharystii.
 3. Poznałem/am ceremoniał harcerski dotyczący uczestnictwa pocztu sztandarowego i drużyny reprezentacyjnej we mszy świętej/nabożeństwie/liturgii. Wystąpiłem/am w poczcie sztandarowym lub byłem proporcowym/proporcową w trakcie mszy świętej/nabożeństwa/liturgii.
 4. Obejrzałem/am wspólnie z rodziną/drużyną/zastępem film pt. „Największy z cudów” (2011), a następnie porozmawialiśmy o przesłaniu, jakie niesie film.

**** Współpracuje z kapelanami/duszpasterzami harcerskimi.

 1. Przygotowałem/am hufcowy/drużynowy „niezbędnik liturgiczny” dla mojego wyznania w formie broszury, który zawiera, np. opis obrzędu mszy, pieśni, piosenki harcerskie, które można wykorzystać w liturgii, sposoby zaangażowania w liturgię.
 2. Zadbałem/am wspólnie z chętnymi osobami o urządzenie na obozie/biwaku miejsca modlitwy (wyciszenia, skupienia), w którym każdy może realizować swoje potrzeby duchowe (np. ołtarz polowy, kapliczkę obozową, leśną "czytelnię" wartościowych książek dotyczących rozwoju duchowego).
 3. Przygotowałem/am wspólnie z kapelanem/duszpasterzem chorągwi/hufca wydarzenie religijne.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium