Sprawność harcerska Saddle fitter - Nowy SIM

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 2,70 zł 2.70
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Saddle fitter

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • niebieska - sprawność jednogwiazdkowa
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona - sprawność trzygwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

* Opisuje budowę siodła oraz ogłowia, prawidłowo zakłada je na konia. Konserwuje sprzęt skórzany. Sprawdza, czy grzbiet konia jest w dobrym stanie (takim, że można założyć siodło), rozpoznaje symptomy źle dopasowanego siodła, które widoczne są na grzbiecie.

 1. Poznałem/am podstawową budowę siodła, poznałem/am pojęcie terlica oraz wymieniłem/am i opisałem/am typy siodeł. Poznałem/am podstawową budowę ogłowia, rozróżniłem/am i opisałem/am nachrapniki.
 2. Prawidłowo założyłem/am siodło i ogłowie na trzech koniach o różnej budowie, jeśli koń w swoim sprzęcie posiadał dodatkowe elementy: wytok, podogonie, podkładki, również założyłem/am je prawidłowo.
 3. Wziąłem/Wzięłam udział w czyszczeniu i konserwacji sprzętu skórzanego (siodło, ogłowie).
 4. W trakcie siodłania i po jeździe kontrolowałem/am grzbiet konia. Rozpoznałem/am podstawowe problemy związane ze źle dopasowanym siodłem (otarcia, białe włosy, opuchlizny, zanik mięśni, blizny lub zgrubienia).

** Wyznacza granice, w których powinno leżeć siodło. Przekazuje wiedzę, dlaczego należy sprawdzać siodło, czym jest terlica oraz jakie mamy rodzaje wędzideł. Składa i dopasowuje ogłowie po konserwacji.

 1. Wyznaczyłem/am na koniu granice, w których powinno leżeć siodło, tak aby nie wchodziło na łopatki oraz nie wychodziło poza odcinek piersiowy konia.
 2. Wytłumaczyłem/am zastępowi, czym jest terlica, jak jest zbudowana oraz jakie ma wady i zalety.
 3. Poznałem/am rodzaje wędzideł i krótko je scharakteryzowałem/am zastępowi. Oceniłem/am, czy wędzidło jest odpowiednio długie.
 4. Złożyłem/am ogłowie po konserwacji oraz poprawnie dopasowałem/am na nowo do konia.
 5. Przedstawiłem/am w dowolnej formie, dlaczego należy regularnie sprawdzać jakość siodła oraz jego dopasowanie do konia.

*** Pokazuje, na jakich mięśniach leży siodło. Wykonuje podstawową ocenę siodła. Przekazuje wiedzę na temat tego, jak siodłać i kiełznać konia. Dyskutuje na temat wad i zalet różnych wodzy pomocniczych.

 1. Wymieniłem/am i pokazałem/am na koniu, na jakich mięśniach leży siodło.
 2. Wykonałem/am podstawową ocenę siodła: test terlicy, symetria siodła, stan paneli (np. jakość wypełnienia), szerokość kanału. Dowiedziałem/am się, dlaczego szerokość kanału min. 6 cm jest ważna dla grzbietu konia.
 3. Wykonałem/am podstawową ocenę siodła leżącego na grzbiecie konia: czy leży w odpowiednich granicach anatomicznych konia (nie jest za długie), ochrona kłębu, ochrona kręgosłupa, przyleganie paneli - czy terlica jest odpowiedniej szerokości.
 4. Pokazałem/am mniej doświadczonym kolegom, jak poprawnie siodłać i kiełznać konia.
 5. Poznałem/am rodzaje wodzy pomocniczej. W zastępie/ drużynie przeprowadziłem/am dyskusję na temat tego, czy są one potrzebne, do czego i dla kogo.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl