Sprawność harcerska Spadochroniarz/Spadochroniarka zwiadowca - Nowy SIM

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 2,60 zł 2.60
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Sprawność harcerska Spadochroniarz/Spadochroniarka zwiadowca

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • czarna - sprawność czterogwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

**** Samodzielnie dokonuje zwiadu taktycznego, kontaktuje się przez radio i zapewnia sobie przetrwanie w warunkach leśnych.

 1. Wykazałem/am się znajomością historii polskich wojskowych jednostek specjalnych. Rozpoznałem/am znaki identyfikacyjne tych formacji oraz wymieniłem/am ich główne zadania.
 2. Wykazałem/am się wiedzą, jakimi cechami winien odznaczać się wojskowy zwiadowca oraz wskazałem/am, które z umiejętności wojskowych zwiadowców zostały przeniesione na grunt  skautingu.
 3. Samodzielnie wykonałem/am elementy maskujące odzież potrzebne do skrytego przemieszczania się w terenie. Uwzględniłem/am przy tym różne pory roku.
 4. Wykonałem/am samodzielnie nocny marsz na odległość około 10 km wykorzystując techniki skrytego przemieszczania się, a następnie prowadziłem/am obserwację rejonu wskazanego na mapie przez opiekuna próby. W trakcie obserwacji wykonałem/am szkic obserwowanego rejonu.
 5. Będąc w terenie, za pomocą radiowych środków łączności przekazałem/am meldunek załodze statku powietrznego o miejscu położenia wybranego obiektu. Wykazałem/am się znajomością sposobu określania położenia obowiązującego w nawigacji lotniczej.
 6. Przez dwie doby przetrwałem/am samodzielnie w wyznaczonym terenie leśnym. Przez cały czas pozostawał niezauważony i żywiłem/am się wyłącznie „darami lasu”.
 7. Przeprowadziłem/am zbiórkę w terenie dla zastępu lub drużyny rozwijającą umiejętności zwiadowcy.
 8. Przeprowadziłem/am zbiórkę historyczną zastępu lub drużyny poruszającą tematykę działalności Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl