Sprawność harcerska Świadomy konsument/Świadoma konsumentka - Nowy SIM

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 2,70 zł 2.70
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Świadomy konsument/Świadoma konsumentka

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona – sprawność trzygwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

** Zna podstawowe zasady, które powinien stosować świadomy konsument i stosuje je w swoich działaniach. Jest świadomy/a, gdzie w swojej okolicy może nabyć produkty fair trade.

 1. Przygotowałem/am zasady bycia odpowiedzialnym konsumentem i przedstawiłem/am je zastępowi/drużynie wraz z informacją o zasadach fair trade.
 2. Sporządziłem/am mapę miejsc, w których można kupić produkty lokalne oraz produkty fair trade. Przygotowaną mapę zaprezentowałem/am na zbiórce zastępu/drużyny lub umieściłem/am w mediach społecznościowych wykorzystywanych przez lokalną społeczność.
 3. Przeanalizowałem/am swoje miesięczne zakupy, określiłem/am, które były spowodowane realną, a które wykreowaną potrzebą (zachcianką/ pragnieniem).
 4. Przygotowałem/am posiłek wyłącznie z produktów dostępnych aktualnie w domu, wykorzystując te, dla których data przydatności była najkrótsza (aby marnowało się jak najmniej jedzenia).

*** Posiada dużą wiedzę na temat zasad bycia świadomym konsumentem i wdraża je w swoich codziennych aktywnościach. Dzieli się posiadaną wiedzą z innymi.

 1. Przeanalizowałem/am skład kilku często kupowanych produktów pod kątem zdrowych/ szkodliwych składników, a także mikroplastików (acrylate), jednocześnie zweryfikowałem/am ich pochodzenie i sposób wytworzenia pod kątem kwestii odpowiedzialności za środowisko, jak ślad wodny oraz ślad węglowy. Z analizy wyciągnąłem/wyciągnęłam wnioski, którymi podzieliłem/am się z minimum jedną osobą, podejmując wspólnie z nią konkretne postanowienia co do ułożenia na nowo swoich konsumenckich nawyków. Efekty przyjętych postanowień śledziłem/am przez minimum 2 miesiące, porównując je z tą osobą.
 2. Poznałem/am sposoby na zmniejszenie kosztów gospodarstwa domowego, minimum jeden wprowadziłem/am u siebie w domu.
 3. Wybrałem/am kilka rodzajów najczęściej używanych w swoim domu produktów i porównałem/am dostępne oferty kilku marek pod kątem stosunku jakości do ceny, przedstawiłem/am rodzinie swoje rekomendacje.
 4. Zapoznałem/am się z minimum jedną pozycją literatury lub podcastem na temat fair trade oraz zrównoważonej konsumpcji. Wnioski zawarte w przeczytanej/wysłuchanej publikacji włączyłem/am do swojej codziennej rutyny jako konkretne rozwiązania.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl