Sprawność harcerska Świadomy konsument/Świadoma konsumentka - Nowy SIM
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Sprawność harcerska Świadomy konsument/Świadoma konsumentka
Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.
Szczegóły:
- obwódki:
- zielona - sprawność dwugwiazdkowa
- czerwona – sprawność trzygwiazdkowa
- wysokiej jakości haft
- kontrastowe kolory nici
- średnica: 3 cm
- podkład umożliwiający naprasowanie
- haftowane w naszej składnicy.
Jak nosić?
Na prawym rękawie koszuli mundurowej.
Wymagania i zadania:
** Zna podstawowe zasady, które powinien stosować świadomy konsument i stosuje je w swoich działaniach. Jest świadomy/a, gdzie w swojej okolicy może nabyć produkty fair trade.
- Przygotowałem/am zasady bycia odpowiedzialnym konsumentem i przedstawiłem/am je zastępowi/drużynie wraz z informacją o zasadach fair trade.
- Sporządziłem/am mapę miejsc, w których można kupić produkty lokalne oraz produkty fair trade. Przygotowaną mapę zaprezentowałem/am na zbiórce zastępu/drużyny lub umieściłem/am w mediach społecznościowych wykorzystywanych przez lokalną społeczność.
- Przeanalizowałem/am swoje miesięczne zakupy, określiłem/am, które były spowodowane realną, a które wykreowaną potrzebą (zachcianką/ pragnieniem).
- Przygotowałem/am posiłek wyłącznie z produktów dostępnych aktualnie w domu, wykorzystując te, dla których data przydatności była najkrótsza (aby marnowało się jak najmniej jedzenia).
*** Posiada dużą wiedzę na temat zasad bycia świadomym konsumentem i wdraża je w swoich codziennych aktywnościach. Dzieli się posiadaną wiedzą z innymi.
- Przeanalizowałem/am skład kilku często kupowanych produktów pod kątem zdrowych/ szkodliwych składników, a także mikroplastików (acrylate), jednocześnie zweryfikowałem/am ich pochodzenie i sposób wytworzenia pod kątem kwestii odpowiedzialności za środowisko, jak ślad wodny oraz ślad węglowy. Z analizy wyciągnąłem/wyciągnęłam wnioski, którymi podzieliłem/am się z minimum jedną osobą, podejmując wspólnie z nią konkretne postanowienia co do ułożenia na nowo swoich konsumenckich nawyków. Efekty przyjętych postanowień śledziłem/am przez minimum 2 miesiące, porównując je z tą osobą.
- Poznałem/am sposoby na zmniejszenie kosztów gospodarstwa domowego, minimum jeden wprowadziłem/am u siebie w domu.
- Wybrałem/am kilka rodzajów najczęściej używanych w swoim domu produktów i porównałem/am dostępne oferty kilku marek pod kątem stosunku jakości do ceny, przedstawiłem/am rodzinie swoje rekomendacje.
- Zapoznałem/am się z minimum jedną pozycją literatury lub podcastem na temat fair trade oraz zrównoważonej konsumpcji. Wnioski zawarte w przeczytanej/wysłuchanej publikacji włączyłem/am do swojej codziennej rutyny jako konkretne rozwiązania.
Zaloguj się i dodaj opinię