Sprawność harcerska Technik informatyk - Nowy SIM

Wysyłka w: 1-5 dni
Cena: 2,70 zł 2.70
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Technik informatyk

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona – sprawność trzygwiazdkowa
  • czarna - sprawność czterogwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

** Zna podstawowe urządzenia i elementy wchodzące w skład budowy komputera. Wie za co odpowiadają. Doradza w doborze pamięci masowej oraz pamięci RAM w zależności od zastosowania i potrzeb użytkowników. Konfiguruje podstawowe urządzenia peryferyjne.

 1. Poznałem/am budowę komputera (stacjonarnego lub laptopa). Zapoznałem/am się z najważniejszymi podzespołami komputera (zasilacz, płyta główna, pamięć, karta graficzna, procesor, itp.) i wiem do czego służą. Przygotowałem/am opis swojego komputera, prezentując w nim najważniejsze informacje o każdym istotnym jego podzespole.
 2. Zapoznałem/am się z najważniejszymi pojęciami dotyczącymi świata komputerów. Zapoznałem/am się z rodzajami pamięci (RAM, ROM, pamięć masowa, cache), rodzajami dysków pamięci (HDD, SSD, SSD M.2, itp.). Doradziłem/am znajomemu/znajomej dobór odpowiedniego dysku pamięci masowej lub RAM dopasowany do jego/jej potrzeb.
 3. Zapoznałem/em się z podstawowymi rodzajami złącz (HDMI, DisplayPort, USB 2.0, USB 3.0, VGA, itd.). Podłączyłem/am i skonfigurowałem/am dodatkowy monitor, drukarkę oraz inne dowolne urządzenie peryferyjne.

*** Zna fachową terminologię dotyczącą komputerów oraz różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami i modelami podzespołów komputerowych. Konfiguruje pracę podzespołów komputera (procesora, karty graficznej) oraz urządzeń peryferyjnych.

 1. Zapoznałem/am się z podstawowymi oznaczeniami najbardziej znanych modeli procesorów. Ręcznie zmieniłem/am taktowanie procesora w komputerze (np. w BIOS/UEFI) w celu przyspieszenia jego działania lub przedłużenia pracy baterii.
 2. Zapoznałem/am się z rodzajami kart graficznych i ich oznaczeniami oraz wiem, do czego mogą zostać one wykorzystane. Dobrałem/am kartę graficzną dopasowaną do potrzeb moich lub znajomego/znajomej, uwzględniając określony budżet (np. kartę przystosowaną do obróbki grafiki, gier, kryptowalut, itp.).
 3. Podłączyłem/am dodatkową kartę w komputerze stacjonarnym (np. graficzną), pamięć RAM oraz dysk pamięci masowej.

**** Zna zależności pomiędzy infrastrukturą komputerową. Samodzielnie składa komputery zarówno stacjonarne, jak i laptopy. Dobiera podzespoły komputera do potrzeb użytkownika.

 1. Poznałem/am zależności wynikające ze współpracy poszczególnych podzespołów komputerowych. Złożyłem/am komputer stacjonarny od podstaw, samodzielnie montując takie rzeczy jak: płyta główna, procesor, karta graficzna, pamięć RAM oraz inne konieczne podzespoły.
 2. Przygotowałem/am zestawienie dla znajomych, na co należy zwrócić uwagę (np. podzespoły, taktowanie, ram, itd.) kupując komputer. Uwzględniając określony budżet, zaproponowałem/am zestaw komputerowy dostosowany do potrzeb zainteresowanych.
 3. Poznałem/am budowę przenośnych komputerów osobistych (laptopów, notebooków, ultrabooków, itp.). Rozłożyłem/am laptopa i wykonałem/am co najmniej jedno z zadań:
  - Wyczyściłem/am podzespoły komputera, wymieniłem/am pastę termoprzewodzącą pod procesorem i/lub kratą graficzną;
  - Wymieniłem/am w nim dysk i/lub pamięć RAM.
  Po wykonaniu tych działań, prawidłowo złożyłem/am komputer z powrotem.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium