Sprawność harcerska Turysta konny/Turystka konna - Nowy SIM

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 2,70 zł 2.70
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Turysta konny/Turystka konna

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • niebieska - sprawność jednogwiazdkowa
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona - sprawność trzygwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

* Zna podstawową wiedzę dotyczącą chowu, hodowli i popasu. Wykonuje ćwiczenia rozluźniające w siodle. Porusza się w 3 podstawowych chodach. Bierze udział w wycieczkach konnych odbywających się okolicach ośrodka.

 1. Za pomocą dowolnej formy przedstawiłem/am podstawowe informacje na temat chowu i hodowli koni: typy i rasy koni, maści koni, podstawowe części ciała, ogólne wiadomości o zasadach żywienia koni.
 2. Poznałem/am zasady bezpiecznego popasu koni, prawidłowo uwiązałem/am konia.
 3. Prawidłowo wykonywałem/am podstawowe ćwiczenia rozluźniające w siodle.
 4. W równowadze i harmonii poruszałem/am się stępem, kłusem i galopem.
 5. Wziąłem/Wzięłam udział w wycieczce konnej, podczas której poznałem/am walory przyrodniczo-krajoznawcze okolic ośrodka.

** Dzieli się wiedzą na temat anatomii konia, pomocy jeździeckich, powodowania koniem, wyjazdów w teren i rajdów. Porusza się w trzech podstawowych chodach, pokonuje w nich niskie przeszkody. Potrafi poruszać się w terenie otwartym. Bierze udział w dwudniowych rajdach.

 1. Posiadałem/am i potrafiłem/am przedstawić w ciekawy sposób: anatomię konia, zasady stosowania pomocy jeździeckich, powodowanie koniem w podstawowych chodach.
 2. Poruszałem/am się konno w trzech chodach, zachowując płynność chodów. Potrafiłem/am pokonać drążki i cavaletti w tych chodach podstawowych.
 3. Zaprezentowałem/am swojemu zastępowi zasady bezpieczeństwa obchodzenia się z końmi, wyjazdów w teren oraz rajdów konnych.
 4. Nauczyłem/am się jazdy w terenie otwartym i zadrzewionym z pokonywaniem przeszkód naturalnych oraz podjazdów i zjazdów, a także przekraczaniem przeszkód wodnych. Przy pokonywaniu przeszkód zachowywałem/am odpowiedni kontakt z koniem oraz dosiad w równowadze.
 5. Brałem/am udział w dwudniowym rajdzie konnym, podczas którego poznałem/am walory przyrodniczo-krajoznawcze w promieniu 30 km. W praktyce poznałem/am zasady oznaczeń szlaków konnych, rozróżniałem/am szlaki konne, piesze i rowerowe.

*** Przekazuje wiedzę na temat poruszania się po drogach, przygotowania konia do wyjazdu oraz poruszania się konia. Prawidłowo stosuje pomoce jeździeckie. Pokonuje przeszkody do 40 cm. Bierze udział w wycieczkach konnych i rajdach konnych.

 1. Nauczyłem/am się podstawowych zasady z prawa o ruchu drogowym dotyczących poruszania się po drogach publicznych, nauczyłem/am się, jak przygotować konia do wyjazdu oraz jak zachować się w terenie i na postojach.
 2. Za pomocą dowolnej formy przedstawiłem/am i nauczyłem/am młodszych kolegów: jak koń się porusza (jak prawidłowo stawia nogi w różnych chodach), jakie są główne wady budowy koni.
 3. Prawidłowo stosowałem/am pomoce jeździeckie, jeździłem/am chodami zebranymi i wyciągniętymi, wykonywałem/am poprawnie wszystkie podstawowe figury na ujeżdżalni.
 4. Pokonywałem/am w równowadze przeszkody do 40 cm zarówno na ujeżdżalni, jak i w terenie.
 5. Brałem/am udział w rajdzie czterodniowym oraz w 4 wycieczkach konnych po różnych trasach o różnych celach krajoznawczych.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl