Sprawność harcerska Wychowawca/Wychowawczyni źrebiąt - Nowy SIM

Wysyłka w: 1-5 dni
Cena: 2,70 zł 2.70
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Wychowawca/Wychowawczyni źrebiąt

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona - sprawność trzygwiazdkowa
  • czarna - sprawność czterogwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

** Zna etapy życia konia. Prezentuje, jakie są różnice między końmi w pierwszych okresach życia oraz czego powinien się nauczyć źrebak w pierwszych miesiącach życia. Czyści źrebaka.

 1. Wskazałem/am i scharakteryzowałem/am etapy życia konia.
 2. Rozróżniłem/am na pastwisku czy źrebak jest noworodkiem, odsadkiem i roczniakiem. Przedstawiłem/am w dowolnej formie podobieństwa i różnice pomiędzy nimi, zwracając uwagę na budowę ciała oraz charakterystyczne zachowania.
 3. Przy pomocy osoby doświadczonej czyściłem/am źrebaka zgrzebłem plastikowym i szczotką z miękkim włosiem
 4. Uczestniczyłem/am w sesji treningowej źrebiąt jako pomocnik. Następnie wykonałem/am mapę myśli dotyczącą wczesnego szkolenia źrebiąt, czyli dotyczącą tego, czego źrebak powinien się nauczyć w pierwszych miesiącach życia.

*** Przekazuje wiedzę na temat imprintingu. Bierze udział w sesji treningowej źrebaka. Wskazuje, do ilu godzin po porodzie należy wykonać pierwszą sesję. Trzyma źrebaka w pozycji bezpiecznej.

 1. Przedstawiłem/am zastępowi, co to jest imprinting zwierząt, kto opisał tę metodę dla koni oraz jakie są jej główne cele.
 2. Wziąłem/Wzięłam udział w sesji treningowej źrebaka, gdzie przy specjaliście uczyłem/am konia podawania nóg, chodzenia na uwiązie lub odczulania na jakiś „straszny” bodziec.
 3. Wskazałem/am, do ilu godzin po porodzie należy wykonać pierwszą sesję imprintingu.
 4. Zaprezentowałem/am i nauczyłem/am mniej doświadczone osoby, jak należy trzymać źrebaka w pozycji bezpiecznej (na sztucznym/pluszowym koniu).

**** Nazywa zabawy źrebiąt. Poznaje zasady planowania sesji treningowych oraz zalety i wady wczesnego szkolenia źrebiąt. Prezentuje zasady postępowania przy źrebiętach.

 1. Obserwując zabawy źrebiąt na pastwisku, wskazałem/am i nazwałem/am zabawy źrebiąt np. przyszczypywanie, skakanie, podskoki, wspinanie się itd.
 2. Poznałem/am zasady planowania sesji imprintingowych, dowiedziałem/am się, co w której sesji można wprowadzić, oraz ile powinna trwać taka sesja. Pod opieką specjalisty zaplanowałem/am jedną sesję treningową.
 3. Przedstawiłem/am w dowolnej formie zalety i wady wczesnego szkolenia źrebiąt.
 4. Pod opieką specjalisty zaprezentowałem/am zastępowi zasady bezpiecznego podstępowania przy źrebakach, pokazałem/am, jak prawidłowo przyuczać do zakładania kantara, jak odczulać na dotyk człowieka, jak prowadzić na uwiązie oraz jak odczulić źrebię na różne przedmioty, np. folia, parasolka.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium