Sprawność harcerska Zoofizjoterapeuta/Zoofizjoterapeutka koni - Nowy SIM

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 2,70 zł 2.70
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Zoofizjoterapeuta/Zoofizjoterapeutka koni

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona - sprawność trzygwiazdkowa
  • czarna - sprawność czterogwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

** Wyjaśnia, czym jest zoofizjoterapia. Wskazuje na koniu podstawowe struktury kostne i 204 mięśniowe. Przekazuje wiedzę dotyczącą masażu koni. Regularnie rozciąga swoje ciało poprzez stretching.

 1. Wyjaśniłem/am, czym jest zoofizjoterapia, a także co wchodzi w jej skład, podałem/am kilka przykładów działań zoofizjoterapeuty.
 2. Wskazałem/am na żywym koniu i nazwałem/am takie struktury jak: czaszka, przebieg kręgosłupa, klatka piersiowa, łopatka, guz krzyżowy, guz biodrowy, guz kulszowy, mięsień najdłuższy grzbietu, mięsień czworoboczny.
 3. Opowiedziałem/am zastępowi, po co masuje się konie, kiedy można, a kiedy nie można masować, pokazałem/am zastępowi podstawowe chwyty do masaży: głaskanie, uciskanie, ugniatanie, oklepywanie, rozcieranie.
 4. Dowiedziałem/am się, dlaczego ruch fizyczny jest ważny zarówno u ludzi, jak i zwierząt. Codziennie ćwiczyłem/am stretching, aby utrzymać zdrowie w pojęciu fizjoterapeutycznym.

*** Znajduje zalety i wady masażu. Wykonuje masaż „wzdłuż kręgosłupa”. Wskazuje na koniu poszczególne struktury anatomiczne. Opisuje, czym jest więzadło karkowe i jaką pełni funkcje u koni. Unika własnych kontuzji i rozpoznaje reakcje na ból.

 1. Zaprezentowałem/am w ciekawej formie zalety i wady: masażu, laseroterapii, magnetoterapii, leczenie ruchem, stretching.
 2. Wykonałem/am na koniu masaż „wzdłuż kręgosłupa", nauczyłem/am się, kiedy powinien być stosowany.
 3. Wskazałem/am na koniu poszczególne struktury anatomiczne i je scharakteryzowałem/am: odcinki kręgosłupa w tym atlas, kończyna piersiowa i miednicza (poszczególne kości i stawy), m. płatowaty, m. ramienno-głowowy, m. trójkątny ramienia, mm. pośladkowe, m. czworogłowy uda.
 4. Opisałem/am, czym jest więzadło karkowe, gdzie leży oraz jakie ma znaczenie w funkcjonowaniu koni.
 5. Nauczyłem/am się, jak wygląda reakcja na ból oraz jak unikać własnych kontuzji podczas masażu. Oceniałem/am, czy mięsień jest spięty czy rozluźniony.

**** Pomaga podczas zabiegów zoofizjoterapeutycznych. Wskazuje ważne struktury kości i ważniejsze mięśnie. Ocenia prawidłowość kopyt. Przekazuje wiedzę na temat zoofizjoterapii pod kątem bezpieczeństwa ludzi i koni. Pokazuje ćwiczenia stretchingowe wykonywane na koniach.

 1. Asystowałem/am podczas zabiegów zoofizjoterapeutycznych koni, aktywnie pomagałem/am specjaliście.
 2. Wskazałem/am i nazwałem/am na koniu ważne struktury kości (np. grzebień łopatki, guz kulszowy i inne), które są wyczuwalne, jak również mięśnie, na których stosuje się chwyty masażu.
 3. Oceniłem/am u konia prawidłowość kopyt w kontekście fizjoterapeutycznym (np. niska-wysoka piętka, kopyto sztorcowe czy wąska-szeroka strzałka).
 4. Wytłumaczyłem/am zastępowi, czym jest zoofizjoterapia pod kątem bezpieczeństwa ludzi i koni, zaprezentowałem/am wskazania i przeciwwskazania, zwróciłem/am szczególną uwagę, że osoba ucząca się może wykonywać zabiegi tylko pod okiem specjalisty.
 5. Przygotowałem/am pokaz ćwiczeń stretchingowych czynnych i biernych bezpiecznych dla laików, nauczyłem/am poprawności wykonywania ćwiczeń z koniem swój zastęp/drużynę. Przy okazji wytłumaczyłem/am, na jaki problem ćwiczenie odpowiada , jakie mięśnie aktywuje oraz na co należy zwracać szczególną uwagę.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl