Sprawność harcerska Zootechnik/Zootechniczka - Nowy SIM

Wysyłka w: 14 dni
Cena: 2,70 zł 2.70
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Sprawność harcerska Zootechnik/Zootechniczka

 Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Sprawność dla harcerzy ZHP do przyszycia na mundurze.

Szczegóły:

 • obwódki:
  • niebieska - sprawność jednogwiazdkowa
  • zielona - sprawność dwugwiazdkowa
  • czerwona - sprawność trzygwiazdkowa
 • wysokiej jakości haft
 • kontrastowe kolory nici
 • średnica: 3 cm
 • podkład umożliwiający naprasowanie
 • haftowane w naszej składnicy.

Jak nosić?

Na prawym rękawie koszuli mundurowej.

Wymagania i zadania:

* Rozróżnia pojęcia chów i hodowla, przekazuje innym, jak je prawidłowo definiować. Dzieli się 196 swoją wiedzą na temat ras i typów użytkowych, a także budowy konia. Wymienia składowe oceny wartości użytkowej. Wskazuje na koniach zadane maści i odmiany.

 1. Rozróżniałem/am pojęcia chów i hodowla, przedstawiłem/am za pomocą wizualizacji (np. mapy myśli), jak prawidłowo definiować te pojęcia.
 2. Poznałem/am typy użytkowe i rasy koni. Opowiedziałem/am zastępowi o typach użytkowych koni, wymieniłem/am kilka ras koni, które należą do danych grup. Poznałem/am podział koni na gorącokrwiste, zimnokrwiste i prymitywne, podałem/am przykładowe rasy koni należące do konkretnego rodzaju.
 3. Wskazałem/am na koniu poszczególne elementy jego budowy, wymieniłem/am główne wady budowy u koni.
 4. Uczestniczyłem/am w pokazie hodowlanym koni.
 5. Wskazałem/am na koniach u siebie w stajni zadane maści i odmiany.

** Dzieli się wiedzą z zakresu: rozrodu koni, eksterieru, prób dzielności. Opisuje etapy rozwoju konia, zwraca uwagę na jego stan psychiczny i fizyczny. Ocenia budowę koni. Na przykładach wymienia rasy koni ze względu na typ koni.

 1. Opowiedziałem/am zastępowi/drużynie o okresie trwania ciąży u konia, terminie przeprowadzania stanówki i odsadzaniu źrebiąt.
 2. Zaprezentowałem/am w dowolny sposób charakterystyczne cechy przedstawicieli koni hodowlanych w Polsce podzielonych na konie zimnokrwiste, gorącokrwiste, półkrwi oraz prymitywne.
 3. Poznałem/am, na jakiej podstawie ocenia się eksterier u koni, oceniłem/am budowę min. 3 koni, wskazując prawidłowości i wady postawy.
 4. Uczestniczyłem/am w próbie dzielności koni i wiem, na czym polega ocena wartości hodowlanej.
 5. Opisałem/am poszczególne etapy rozwoju konia od źrebaka do konia w podeszłym wieku, zwracałem/am uwagę na stan psychiczny i fizyczny. Odróżniłem/am na pastwisku, czy koń jest młody czy w podeszłym wieku.

*** Korzysta z Ksiąg Stadnych. Wskazuje i zapobiega złym nawykom i narowom. Poznał, czym jest imbred. Ocenia wiek konia po zębach. Dzieli się wiedzą na temat przyznawania klas ogierom rozpłodowym.

 1. Prawidłowo korzystałem/am z Ksiąg Stadnych, wyszukałem/am konkretnego konia po ustalonych wcześniej założeniach. Wykonałem/am teoretyczny rodowód konia do 3 pokoleń wstecz.
 2. Rozpoznałem/am narowy i złe nawyki u koni. Potrafiłem/am je wskazać oraz im zapobiegać.
 3. Korzystałem/am ze strony bazakoni.pl , stworzyłem/am na niej przykładowy rodowód, zwracając szczególną uwagę na imbred. Wytłumaczyłem/am, co to jest imbred, czemu tak ważne jest jego obliczanie i kontrola w hodowli.
 4. Prawidłowo oceniałem/am wiek trzech różnych (wiekowo) koni na podstawie obecności rejestrów i kształtu powierzchni trącej siekaczy w szczęce górnej i żuchwie.
 5. Poznałem/am zasady przyznawania klas ogierom rozpłodowym, przygotowałem/am na ten temat zajęcia dla zastępu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl